Do Hollywood naszej ulicy jeszcze trochę brakuje, ale na Stalowej kręci się wiele filmów. Ze względu na swój niepowtarzalny klimat oraz zachowaną w dobrym stanie architekturę, ulica przyciąga wiele produkcji, których akcja toczy się zarówno w czasach II Wojny Światowej, jak i współcześnie.

Warszawa z czasów II Wojny Światowej

W filmie „Miasto 44” Stalowa, dzięki efektom specjalnym, zamieniła się w ulicę Marszałkowską. Aby tego dokonać specjaliści od efektów specjalnych na długości 300 m rozstawili green screen, na który w kolejnym etapie produkcji nanoszone były efekty imitujące elementy architektury głównej arterii Warszawy.

Innymi nakręconymi na Stalowej scenami, która wymagały dużego nakładu pracy i znaczących środków, były sekwencje z udziałem czołgu z serialu „Kolumbowie” Janusza Morgensterna.

Getto Warszawskie

Stalowa była jedną z ulic, które z powodzeniem odgrywały rolę warszawskiego getta w filmie „Pianista” Romana Polańskiego. Sceny przedstawiające stłoczoną na małej powierzchni ludność żydowską rozgrywały się również na ul. Konopackiej, Małej i Ząbkowskiej.

Niepowtarzalny, praski klimat

Michalina Wisłocka, bohaterka filmu „Sztuka kochania”, mieszkała w bajkowej okolicy pełnej figurek maryjnych i fantazyjnych klatek schodowych, zamieszkanej przez życzliwych, dobrze znających się sąsiadów… Chodzi oczywiście o ulicę Stalową, gdzie kręcone były sceny codziennego życia autorki podręcznika dla dorosłych.

Łukasz Palkowski w filmie „Rezerwat” zobrazował dwoje zagubionych, młodych mieszkańców Stalowej, granych przez Sonię Bohosiewicz i Tomasza Karolaka. Mimo że film prezentuje raczej stereotypowy obraz tej części Warszawy, to mimo to oddał urok folkloru i niecodziennego klimatu współczesnej Nowej Pragi.

Przyjaźń ponad wszystko

Fani polskich seriali kryminalnych dobrze pamiętają produkcję „Oficer”, w której Borys Szyc grał podkomisarza Tomasza „Kruszona” Kruszyńskiego, mieszkającego w kamienicy przy ulicy Stalowej 35. Przyjaźń Kruszona z “Perłą”, granym przez Jacka Braciaka, świetnie obrazuje bliskość relacji mieszkańców Pragi, którzy razem dorastali.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne produkcje kręcone na ulicy Stalowej.