Skip to main content
Na Stalowej

Bo zdanie mieszkańców jest ważne

By 11/01/2018No Comments

2 grudnia 2017 r. przy ulicy Stalowej 39 odbyło przedświąteczne spotkanie sąsiedzkie zorganizowane przez właściciela terenu – Bouygues Immoblier. Było świątecznie, radośnie i wyjątkowo rodzinnie. Dzieci miały okazję spotkać się ze Św. Mikołajem oraz wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez animatorki w strojach elfów. Powstało mnóstwo przepięknych świątecznych dekoracji, które przyozdobiły choinki. Spotkanie pokazało, jak potrzebne jest miejsce spotkań i aktywności, w tym również dla rodzin z dziećmi, a przestrzeń, w której odbywało się spotkanie, stała się szybko prawdziwym boiskiem piłkarskim:) Na uczestników czekał  poczęstunek oraz pyszna gorąca czekolada.

Wydarzenie było świetną okazją do rozmów z mieszkańcami, o tym jak widzieliby zagospodarowanie tej przestrzeni przy ul. Stalowej 39, co jest dla nich ważne i jakie są ich oczekiwania. Osoby uczestniczące w spotkaniu kochają Pragę, mieszkają tu od lat i mają świadomość toczących się zmian w dzielnicy, a co najważniejsze bardzo je popierają. Organizatorzy otrzymali także rekomendacje odnośnie zagospodarowania terenu, tak aby powstała nowa przestrzeń podnosząca jakość otoczenia i wprowadzająca również funkcje przydatne dla okolicznych mieszkańców. Jak podkreślano już teraz ulica Stalowa stała się ważnym punktem turystycznym, który pokazuje klimat starej Warszawy. Mieszkańcy oczekują także zagospodarowania terenu, tak aby stworzyć wygodne przejście ulicą Czynszową pomiędzy ulicami Strzelecką a Stalową.

Przeprowadzona została ankieta oczekiwań mieszkańców w stosunku do projektu – zaprezentowany projekt mieszkaniowy z zagospodarowaną, otwartą przestrzenią z zielenią oraz placem zabaw pokazany na wizualizacjach został pozytywnie oceniony przez sąsiadów. Respondenci wskazali także na potrzebę punktów usługowych oraz kawiarni i restauracji, które ożywiłyby ten obszar, w szczególności wieczorami.

Już nie możemy doczekać kolejnego spotkania sąsiedzkiego na Stalowej!

Leave a Reply