Muzeum Warszawskiej Pragi

Miłośnicy historii nie mogą ominąć Muzeum Warszawskiej Pragi przy Targowej 50/52. Można tam obejrzeć stałą wystawę poświęconą dziejom prawobrzeżnej Warszawy od XVI wieku. W muzeum organizowane są również wystawy czasowe, a także spektakle, spotkania czy wydarzenia dla dzieci w ramach Małej Praskiej Akademii.

Centrum Praskie Koneser

Warszawska Wytwórnia Wódek przy Ząbkowskiej 27/31 przechodzi obecnie rewitalizację. Powstaje tam Centrum Kultury Koneser. Historyczne budynki są adaptowane do współczesnych potrzeb i łączone z nowymi konstrukcjami. Centrum będzie połączeniem wielu różnorodnych funkcji. Znajdą się tam restauracje, bary, sklepy, mieszkania, biura i hotel.

Dom Kultury Praga

Na interesujące zajęcia artystyczne, spotkania, warsztaty, koncerty i wystawy można wybrać się do Domu Kultury Praga przy ul. Dąbrowszczaków 2. Dostępne atrakcje tworzone są z myślą o wszystkich grupach wiekowych – od dzieci po seniorów.

Ogród Zoologiczny

Warszawskie ZOO to jedna z największych atrakcji na prawym brzegu Wisły. To także obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania Pragi.

Campus Warsaw

W Koneserze funkcjonuje już Campus Warsaw firmy Google, który stanowi otwartą przestrzeń do pracy dla przedsiębiorców.

Centrum Promocji Kultury Praga Południe

Na Grochowie, przy Podskarbińskiej 2, znajduje się nowoczesna siedziba Centrum Promocji Kultury, oferującego bogaty wachlarz imprez plenerowych i warsztatów dla mieszkańców.

Soho Factory

Przy Mińskiej 25, postindustrialnej przestrzeni funkcjonują biura, restauracje, ale także kulturalne instytucje, takie jak Teatr Niewielki czy Neon Muzeum.

Teatr Powszechny

Deski Teatru Powszechnego przy Alei Zielenieckiej to znane od dekad miejsce spotkań wielbicieli sztuki na najwyższym poziomie.